Przemysł spożywczy

  • Przemysł spożywczy w ramach zastosowań produktów Camozzi
Przemysł spożywczy w ramach zastosowań produktów Camozzi

Żywność i napoje

Styl życia ludzi wyrafinowanych

 

Rynek

Przemysł spożywczy jest wyjątkowy, dlatego że ma fundamentalne znaczenie dla naszej egzystencji i dobrostanu.

Obserwujemy w gospodarstwach domowych wzrost dochodów, które można przeznaczyć na konsumpcję, a to wyznacza nowe schematy konsumpcji.

Konsolidacja, pojawienie się krajów rozwijających się i ich rosnąca populacja w połączeniu z coraz silniejszą regulacją na poziomie państwa, są czynnikami, które wywierają wpływ na producentów i ich strategie biznesowe.

Miliardy ludzi na całym świecie mają ogromny wybór pożywienia i mnóstwo szans związanych z nowo powstałymi rynkami. W połączeniu z rosnącą liczbą konsumentów i produktów sytuacja ta doprowadziła do konieczności stosowania innowacyjnych procesów produkcyjnych.

Czynniki rozwoju

Automatyzacja procesów produkcyjnych poprzez zastosowanie nowych technologii prowadzi do wdrożenia coraz wydajniejszych metod produkcji i bardziej efektywnych metod rozwoju nowych produktów.

Kluczowe technologie to: biotechnologia, technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT), radiowa identyfikacja produktów (RFID), robotyka i czujniki. Biotechnologia, na przykład, jest ważnym narzędziem dla tworzenia i produkcji nowych produktów żywnościowych, które z założenia mają być zdrowe i przyjazne środowisku.

Rozwiązania

Jako specjaliści w branży automatyki przemysłowej, dostarczamy rozwiązania standardowe oraz te wykonane na indywidualne zamówienie klienta (np. także jako producent siłowników pneumatycznych) – wszystkie najwyższej jakości, by umożliwić produkcję zdrowej żywności.