Przemysł drzewny


( ! ) Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bibusstr/domains/silowniki-pneumatyczne.pl/private_html/wp-content/themes/silownikipneumatyczne/single-branze.php on line 24
Call Stack
#TimeMemoryFunctionLocation
10.0002235464{main}( ).../index.php:0
20.0003236272require( '/home/bibusstr/domains/silowniki-pneumatyczne.pl/private_html/wp-blog-header.php' ).../index.php:17
30.983121801728require_once( '/home/bibusstr/domains/silowniki-pneumatyczne.pl/private_html/wp-includes/template-loader.php' ).../wp-blog-header.php:19
41.002021890008include( '/home/bibusstr/domains/silowniki-pneumatyczne.pl/private_html/wp-content/themes/silownikipneumatyczne/single-branze.php' ).../template-loader.php:74
Powrót do poprzedniej strony
  • Zastosowanie przemysłu drzewnego - rozwiązania Camozzi
Zastosowanie przemysłu drzewnego - rozwiązania Camozzi

Maszyny do obróbki drewna

Drewno jako materiał na całe życie

 

Rynek

Obecnie drewno niezwykle ważnym materiałem, a jego cechy użytkowe czynią go jednym z najczęściej stosowanych materiałów na świecie.
W naszym kraju drewno uznawane jest za jeden z filarów marki „Made in Italy” i eksportowane jest na cały świat.
Z uwagi współcześnie stosowane rozwiązania przyjazne środowisku i uznające zasadę zrównoważonego rozwoju rośnie zapotrzebowanie na produkty wytwarzane z drewna z recyklingu, takie jak płyty pilśniowe (wiórowe).

Rosnące światowe zapotrzebowanie na drewno i produkty drewnopochodne, a w konsekwencji maszyny od obróbki drewna, doprowadziło do znaczącego wzrostu rynku drzewnego na całym świecie, szczególnie w rejonach takich jak Chiny, Indie, Brazylia i większość Europy.

 

Czynniki rozwoju

Maszyny do obróbki drewna są najczęściej wysoce zautomatyzowane. Obecnie nacisk kładzie się na optymalizację kosztów i czasu, zwracając szczególną uwagę na optymalizację cyklu pracy maszyn i redukcję czasu przestoju.

Biorąc pod uwagę dużą konkurencyjność tej branży często spotykamy się z rozwiązaniami przeznaczonymi do pracy ciągłej, tam gdzie niezawodność jest kluczowa.

Aby to osiągnąć producenci maszyn okresowo podejmują sprzeczne decyzje. W niektórych przypadkach klienci instalują wyspy zaworowe ze zintegrowanymi modułami, które wykorzystują magistralę Fieldbus, optymalizując w ten sposób obsługę i skracając czas potrzeby na okablowanie.

W innych przypadkach, mając na względzie optymalny dobór elementów (głównie w maszynach mniej zaawansowanych), chętnie są wybierane zawory regulacyjne. Swoje zastosowanie znajduje także siłownik pneumatyczny – w odpowiednim typie odpowiednim dla aplikacji.

 

Rozwiązania

Maszyny stosowane w przerobie drewna stale ewoluują, a funkcje przez nie oferowane są wysoce zaawansowane.

Cechą wyróżniającą takie maszyny jest szybkość działania, która umożliwia maksymalizację wydajności w jak najkrótszym czasie. Pojedyncze urządzenia potrafią wykonywać różne czynności w tym samym czasie lub nawet w jednym procesie.

Z uwagi na długoletnią obecność w branży i bliską współpracę z liderami rynku, Camozzi oferuje bogaty wachlarz elastycznych rozwiązań, np. optymalizację całego systemu, uproszczenie systemu przewodów jak również redukcję wymiarów urządzeń, co realizowane jest przez zastosowanie fabrycznie montowanych paneli.